Z důvodu opatření vlády z 10.3.2020 kvůli koronaviru, jsou dočasně uzavřené některé typy ubytovacích zařízení. Pro získání informace, kontaktujte přímo poskytovatele ubytování. Děkujeme

Chalupa ANNA, Příbraz

Příbraz 108, 37802
od 1.200 Kč
apartmán/noc (zobrazit další ceny)

Restaurace

Internet

Snídaně

Centrum

Vlak/bus

Parkování

Wellness

Koupání

O nás

Nabízíme komfortní  ubytování za výhodné ceny v nově zrekonstruované chalupě Anna v malebné obci Příbraz (cca 10 km od Jindřichova Hradce směrem Chlum u Třeboně) v CHKO Třeboňsko. Chalupa je rozdělena na dva apartmány se samostatnými vchody pro 5 a 6 osob s moderně vybavenou kuchyní, dvěma ložnicemi, koupelnami s vanou a sprchovým koutem, WC. Dále bezplatné využití: wifi připojení v celém objektu, mikrovlnka, varná konvice, parkování v oplocené zahradě, posezení na terase, venkovní ohniště, gril, dětská postýlka a židlička. Ideální místo pro rodiny s dětmi.

Další informace

Chalupa je rozdělena na dvě samostatné části s vlastními vchody a terasami s posezením a slunečníkem.

Apartmán 1 (maximální kapacita: 5 osob):
2 pokoje, kuchyň (spíž), koupelna s vanou, WC

Apartmán 2 (maximální kapacita: 6 osob):
2 pokoje, kuchyň, koupelna se sprchovým koutem, WC

V pokojích manželská postel, skříň, noční stolky. V jednom pokoji je vždy navíc přistýlka. Možnost zapůjčení dětské postýlky a dětské jídelní židle. Wi-fi připojení k internetu.

Kuchyně jsou vybaveny moderní kuchyňskou linkou, plynovým sporákem s horkovzdušnou el. troubou, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí a ledničkou. K dispozici je samozřejmě základní kuchyňské vybavení (hrnce, talíře, příbory, …).

Koupelny nejsou vybaveny ručníky.

Za pěkného počasí můžete využít oplocený pozemek cca 1000 m2, terasu, zahradní nábytek, ohniště s posezením.

Pro děti je připravena houpačka, skluzavka, pískoviště a další atrakce.

Parkovací stání uvnitř oploceného pozemku. Chalupa je vytápěna plynovým ústředním topením.

Prosím, neberte s sebou Vaše domácí zvíře. V objektu platí zákaz kouření.

Ceny

Apartmán
1.200 Kč

V ceně je zahrnutý poplatek za spotřebu elektrické energie, vodné, stočné a náklady spojené s likvidací domovních odpadků.

Služby

Parkoviště uzavřené
Připojení k internetu
Terasa
Úschovna kol, lyží
Venkovní ohniště / gril
Zahrada
Dětský koutek

Kapacita ubytování a služeb

Celkový počet lůžek
11
Čtyřlůžkové pokoje
1
Dvoulůžkové pokoje
2
Počet apartmánů
2
Třílůžkové pokoje
1

Vybavení pokojů

Vlastní koupelna
Kuchyňka
Lednička
Mikrovlnná trouba
TV
WC

Sportovní možnosti v okolí

Adrenalinové sporty
Bazén venkovní
Bazén vnitřní
Bowling, kuželky
Běžkařské stopy
Cyklostezky
Fitness, posilovna
Golf
In-line bruslení
Jezdectví, koně
Koupání řeka, jezero
Lyže, snowboard
Půjčovna kol
Půjčovna lodí
Rybolov
Squash
Tenisový kurt
Vodáctví, lodě

Okolí

Turistické cíle

Jindřichův Hradec - město (vzdálené cca 15km) se souborem vzácných architektonických památek. Zámecký a hradní areál je po rekonstrukci skvostem a ozdobou Jindřichova Hradce. Z bohatého muzea jsou nejcennější Krýzovy jesličky - největší lidový mechanický betlém na světě.

Chlum u Třeboně - městečko (vzdálené cca 11km) s poutním kostelem Nanebevzetí P. Marie z r. 1745 a zámkem s nádherným parkem. Chlum u Třeboně je v letním období hojně navštěvován turisty, zejména kvůli rybníkům Hejtman a Staňkovský, které jsou velmi vhodné k rekreaci.

Stráž nad Nežárkou - městečko (vzdálené cca 3km) s nádherným zámkem, který je dnes znám především v souvislosti s pěvkyní Emou Destinnovou, která využívala jeho malebné polohy na řece Nežárce a v blízkosti Nové řeky k uspokojení své velké záliby, již bylo rybaření. Oficiální stránky Zámku.

Třeboň - lázeňské město (vzdálené cca 15km) s bohatou historií nabízí v lázních Aurora kromě celé řady lázeňský procedur, nově vybudované Wellnescentrum Aqua Viva se slanou vodou. Dále můžete návštívit zámek, Schwarzenberskou hrobku, nebo projít naučnou stezku kolem rybníka Svět.

CHKO Třeboňsko - Chráněná krajinná oblast Třeboňsko byla vyhlášena v listopadu roku 1979. Pro významné přírodní hodnoty bylo její území zařazeno již v roce 1977, tedy ještě před vyhlášením za CHKO, do světové sítě biosférických rezervací UNESCO.

Česká Kanada - přírodní park v jižních Čechách rozprostírající se jihovýchodně od Jindřichova Hradce, ohraničený přibližně městy Kunžakem, Českým Rudolcem, Slavonicemi, Novou Bystřicí a J. Hradcem. Právě pro přírodní charakter krajiny, početné vodní hladiny a rozsáhlé lesní komplexy, i pro poněkud sychravější podnebný ráz, je tato oblast nazývána Českou Kanadou. Po geomorfologické stránce krajina náleží jihozápadnímu cípu Javořické vrchoviny.

Ostatní turistické zajímavosti: zámek Červená Lhota, státní hrad Landštejn, Jindřichohradecké úzkokolejky, muzeum čs. předválečného opevnění Slavonice.

Sportovní vyžití

Jaro, léto
Možnost použití velkého množství cyklostezek a turistických tras. V obci jsou tenisové kurty, golf v Nové Bystřici, aquapark v Jindřichově Hradci nebo Třeboni, v blízkosti se nachází Staňkovský rybník ke koupání a sportovnímu rybaření. Houbaření.
Zima
Běžecké trasy Českou Kanadou a okolím třeboňských rybníků. Sjezdovka u Nové Bystřice. Bruslení.
Jihočeské rybníky

Jižní Čechy jsou také známé velkou soustavou rybníků a propojovacích kanálů a stok, které byly zbudovány v 16. sloletí Štěpánkem Netolickým a Jakubem Krčínem z Jelčan.

Mezi nejznámější patří rybníky: Rožmberk, Svět, Velký Tisý, Koclířov, Dvořiště, Záblatský, Bošilecký, Švarcenberk a Horusický. Dále pak průplav Nová řeka, nebo napájecí a regulační kanál Zlatá stoka. Kolem všech rybníků vedou turistické či cyklistické stezky.

Mapa

Autobus 271m
Velká mapa